Miejski Koszykarski Klub Sportowy Rybnik - tradycja zobowiązuje

Gramy w półfinałach

Zaplanowany na sobotę mecz pierwszej rundy play off rozgrywek o wejście do 2 ligi koszykówki mężczyzn nie odbędzie się. W meczu tym MKKS Rybnik miał podjąć czwarty zespół rozgrywek Opolskiego Związku Koszykówki MKS Strzelce Opolskie. Tym samym MKKS uzyskał awans do półfinałowego turnieju o wejście do II ligi.

We wtorek przeciwnik wystosował do naszego klubu oraz Śląskiego Związku Koszykówki komunikat iż, ze względu na poważne problemy kadrowe - kontuzje, choroby i inne, klub MKS Strzelce Opolskie podjął decyzję o wycofaniu swojego zespołu z dalszych rozgrywek. Na dzisiejszym posiedzeniu Wydziału Gier i Dyscypliny ŚZKosz postanowiono orzec walkower w pierwszym meczu, co w fazie play off oznacza automatycznie, iż zwycięzcą całej rundy bez rozgrywania pozostałych spotkań zostaje MKKS Rybnik.

Tym samym nasza drużyna ma zapewniony udział w turnieju półfinałowym o wejście do 2 ligi, który odbędzie się w połowie kwietnia (druga i trzecia runda play off służy jedynie ustaleniu miejsc z jakimi rozstawione będą zespoły w turniejach centralnych). Ubolewamy, że awans do 2 rundy nie odbędzie się na drodze sportowej rywalizacji.

Wszystkie informacje dotyczące dalszego przebiegu rozgrywek będziemy na bieżąco przekazywać dla państwa za pośrednictwem naszego fanpage'a oraz strony klubowej. 

Back to top