Zwycięstwo seniorów na początek rundy rewanżowej

Wysokie wyjazdowe zwycięstwo odnieśli seniorzy MKKS Rybnik w pierwszym meczu rundy rewanżowej. W Zabrzu pokonali oni miejscowy MKS 104:51. Dla naszych zawodników był to pierwszy pojedynek od ponad trzech tygodni dlatego mimo wysokiego zwycięstwa w meczu numer jeden przystąpili do niego mocno skoncentrowani.

Nasz zespół od początku pierwszej kwarty prezentował się dobrze jednak kilka prostych błędów w obronie oraz podczas zbiórek spowodowało, że wynik oscylował wokół remisu. Po stronie zabrzan wynik trzymał Jakub Choronżak (12 pkt w 1 kwarcie) natomiast w naszym zespole świetnie w mecz wszedł Ł. Piórkowski dobrze broniąc, prowadząc grę oraz dokładając 9 pkt. Od połowy tej części meczu rozpoczęła się trwająca już do końca wyraźna przewaga MKKSu. Pod koszami bardzo aktywni byli K. Zieliński, R. Grzybek (6 pkt w 1 kwarcie) oraz po zmianie D. Czkór, którzy nie pozwalali na zdobywanie punktów z bliskiej odległości natomiast dobrze przekazujący krycie gracze obwodowi ograniczyli rzuty z dystansu. W efekcie w 9 minucie prowadziliśmy już 15 punktami. W drugiej kwarcie nasi zawodnicy dopasowali ostatecznie optymalny sposób obrony oraz jeszcze bardziej zwiększyli tempo gry osiągając w tej części meczu wynik 35:8. Była to również kwarta, w której popis swoich umiejętności pokazał kapitan Adam Białdyga zdobywając 17 punktów oraz prezentując trzy zakończone niezwykle widowiskowo akcje. Do przerwy przewaga rybniczan osiągnęła 35 punktów.

Po zmianie stron nasz zespół nadal powiększał dystans dzielący go od rywala choć już w nieco wolniejszym tempie. Rybniczanie grali konsekwentnie i zespołowo, a każdy z zawodników wnosił do gry coś pozytywnego, wywiązywał się ze swoich zadań oraz zdobywał punkty. Szerokość naszego składu również dała się we znaki zawodnikom MKS Zabrze, którzy co trzeba przyznać, mimo ambicji ze względu na zmęczenie nie byli w stanie zrobić zbyt wiele. Ostatecznie MKKS Rybnik zwycięża zasłużenie i wysoko.

Trener Ł. Szymik: „Nasz zespół jest na obecną chwilę w bardzo dobrej formie fizycznej. W okresie przerwy świątecznej pracowaliśmy bardzo mocno czego widać efekty. Cieszy też poprawa w organizacji gry w ataku, która będzie miała duże znaczenie w o wiele trudniejszych meczach, jakie przed nami.”
Już za tydzień 16 stycznia o godzinie 17:30 zmierzymy się na naszej hali w bardzo trudnym i ważnym pojedynku z zespołem KS Tarnowskie Góry, który zajmuje w tabeli 4 miejsce. Jednak w ostatnim czasie dokonał istotnych wzmocnień w swoim składzie i będzie wymagającym rywalem. Już dziś SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

MKS Zabrze - MKKS Rybnik 51:104 (16:24, 8:35, 17:23, 10:22)
Punkty dla MKKS: A. Białdyga 31, D. Czkór 14, Ł. Piórkowski 13, A. Grocki 12, R. Grzybek 8, K. Zieliński 6, R. Koczy 6, T. Tomanek 4, B. Sładek 4, E. Tomko 4, R. Królikowski 4.