MKKS Rybnik liderem rozgrywek po I rundzie

Seniorzy MKKS Rybnik pokonali w dzisiejszym meczu zespół GKS Tychy II 95:65 (18:24, 20:15, 24:15, 33:11) i po pierwszej rundzie rozgrywek zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Mecz wbrew temu co może sugerować wynik był dla nas bardzo trudny. Wystarczy powiedzieć, że do połowy przegrywaliśmy 1 punktem, a na 5 minut przed końcem wygrywaliśmy zaledwie 67:62.

Niesamowita praca w obronie wykonana przez zawodników w pierwszych 3 kwartach oraz fenomenalna skuteczność w końcówce pozwoliła na znokautowanie przeciwnika w ostatnim fragmencie meczu. Półmetek rozgrywek na Śląsku jest dopiero przedsmakiem tego, co czeka nas do końca sezonu. W przeciągu 7 meczów każdy z zawodników wniósł wiele dobrego dlatego wszystkim naszym zawodnikom należą się brawa. W pierwszej rundzie nasi główni rywale tj. zespół z Bielska Białej oraz Tychów gościli na naszej hali dlatego obronienie tego miejsca na koniec rozgrywek będzie niezwykle trudne. Cieszymy się z wyniku i koncentrujemy na pracy, która przed nami.
Serdecznie dziękujemy kibicom za doping w tym meczu a "kilka" zdjęć z tego spotkania dostępnych jest na naszym Facebook'owym profilu.

MKKS Rybnik - GKS Tychy II 95:65 (18:24, 20:15, 24:15, 33:11)
Punkty dla MKKS Rybnik: A.Białdyga 44, T.Tomanek 26, K.Zieliński 8, E.Tomko 6, R.Grzybek 4, Ł.Piórkowski 3, R.Królikowski 2 D.Czkór 2, R.Koczy, K.Szczepaniak, D.Sikora, A.Mazur.