Czwarte zwycięstwo seniorów

Niepokonani po czterech kolejkach są zawodnicy MKKS Rybnik. W dzisiejszym wyjazdowym meczu wysoko zwyciężyli oni nad GTK Gliwice II 73:49. Gliwiczanie mimo iż, występują składem mocno juniorskim wspomagani są trzema zawodnikami z 1-ligowej drużyny GTK (m.in. wracającym po kontuzji Przemysławem Szymańskim 21 pkt w meczu). Dlatego nie można było być do końca spokojnym o wynik spotkania.

Od początku meczu nasi zawodnicy wzięli się ostro do pracy wypracowując 18 punktową przewagę. Wszystkie zdobyte po naszej stronie oczka w 1 kwarcie były autorstwa K. Zielińskiego, A. Białdygi oraz T. Tomanka - jak się później okazało trójki naszych najlepszych tego dnia strzelców. Bardzo dobrze ze swoich zadań wywiązywali się również Rafał Grzybek oraz Łukasz Piórkowski. Kluczem do sukcesu po raz kolejny jednak okazało się zaangażowanie w obronie, intensywność gry oraz współpraca wielu zawodników. Po nieco słabszej drugiej kwarcie kiedy to do głosu doszli gliwiczanie zbliżając się nawet na 6 punktów (do przerwy MKKS wygrywał 14 punktami) w trzeciej mocno zmęczonych gospodarzy udało się ostatecznie przełamać doprowadzając do 25 punktowej przewagi. W piątej minucie drugiej połowy z boiska z mocno krwawiącą rozbitą głową musiał zejść Krzysztof Zieliński, który już nie pojawił się na boisku. Na ławkę z 4 przewinieniami powędrował również Adam Białdyga. Mimo to rybniczanie przeważali, nie zwalniali tempa i byli w stanie kontrolować mecz do samego końca.
Po czterech meczach zespół seniorów naszego klubu zanotował komplet zwycięstw i nadal przewodzi ligowej tabeli. W sobotę 28 listopada w meczu na szczycie podejmiemy na własnym boisku drużynę Dass Basket Hills Bielsko Biała , która jak dotąd również nie zaznała goryczy porażki. Już dziś SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

GTK Gliwice II - MKKS Rybnik 49:73 (8:26, 19:15, 10:19, 12:13)
Punkty dla MKKS: K.Zieliński 22, A.Białdyga 16, T.Tomanek 14, Ł.Pórkowski 9, A.Grocki 4, R.Grzybek 2, R.Koczy 2, R.Królikowski 2, D.Sikora 2, D.Czkór, B.Sładek