Zwycięstwo seniorów

Podczas nadchodzącego weekendu Śląski Związek Koszykówki nie zaplanował ligowej kolejki, w związku z czym zachęcamy do przeczytania krótkiej relacji z ostatniego wyjazdowego meczu naszych seniorów.

W meczu z KKS Tarnowskie Góry rybniccy seniorzy odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tegorocznym sezonie, choć w pierwszej połowie spotkanie było dość zacięte i obfitowało w wiele wyrównanych fragmentów. Zawodnicy z Tarnowskich Gór dla, których jest to debiutancki sezon (większość zawodników ma jednak za sobą dłuższą lub krótszą koszykarską przeszłość) na parkietach 3 ligi postawili twarde warunki. Spotkanie rozpoczęło się od naszego prowadzenia, którego w zasadzie nie oddaliśmy już do końca. Tarnowskie Góry okazały się jednak zespołem dobrym w obronie, dlatego też w pierwszej połowie nie mogliśmy zbudować większej przewagi. Wynik dla rywala trzymały też celne rzuty za trzy punkty. Nasza drużyna, pomimo różnych ustawień, nie była w stanie odskoczyć przeciwnikowi. Podopieczni trenera Łukasza Szymika schodzili na przerwę prowadząc różnicą 11 punktów.
Rotacja opłaciła się w trzeciej kwarcie, było widać, że zachowaliśmy zdecydowanie więcej sił i kontrolowaliśmy wynik, a nasza przewaga naszego zespołu wzrastała. Po zmianie stron koszykarze MKKS nadal utrzymywali wysoką intensywność gry, dzięki czemu przełamali przeciwnika i ostatecznie wysoko wygrali cały mecz. W zasadzie trudno wyróżnić jakiegoś zawodnika gdyż wszyscy w miarę możliwości pozytywnie wykazywali się na parkiecie. Na pewno istotną rolę odegrał Krzysztof Zieliński, którego ciężko było powstrzymać w grze 1 na 1. Bardzo dobrze i równo zagrali również zawodnicy podkoszowi D. Czkór, R. Grzybek oraz A. Grocki. Mocno naciskany i podwajany A. Białdyga mimo, że mecz zakończył z nie dużą zdobyczą punktową w odpowiednich momentach dzielił się piłką.

Po dwóch rozegranych kolejkach rybniczanie mają na swoim koncie komplet punktów, a ich kolejnym rywalem będzie Ofensywa Racibórz. Spotkanie zostanie rozegrane 7 listopada w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych. Początek o godzinie 17:30. Zaprazamy.

KKS Tarnowskie Góry - MKKS Rybnik 42:71 (10:19, 15:17, 10:21, 7:14)
Punkty dla MKKS: K. Zieliński 14, A. Grocki 9, Ł. Piórkowski 8, D. Czkór 8 A. Białdyga 7, , R. Grzybek 6, E. Tomko 6, B. Sładek 6, T. Tomanek 5, R. Królikowski 2, D. Sikora 0.