Sezon rozpoczęty. Udanie!

Od zdecydowanej wygranej rozpoczęli rozgrywki seniorzy MKKS Rybnik. Mecz mimo końcowego wyniku, ze względu na ambitną postawę młodej drużyny z Zabrza wymagał od naszego zespołu maksymalnej koncentracji i wysiłku.

Pierwsze punkty w sezonie zdobył kapitan naszej drużyny Adam Białdyga. Zabrzanie szybko odpowiedzieli jednak przez następne 5 minut licznie zgromadzeni kibice oglądali bardzo dobrą grę gospodarzy. Za 3 poprawił T. Tomanek, za 2 K.Zieliński oraz R.Grzybek. Swoje punkty 3 punkty dorzucił również E.Tomko. Łącznie w pierwszej części 6 krotnie trafiamy za trzy punkty. Po 8 minutach prowadzimy różnicą 19 punktów (28:9). Kluczem okazała się dobra obrona oraz wysoki stopień koncentracji – gdy zabrakło jej choć na chwilę, w końcówce pierwszej kwarty, ambitny zespół MKS Zabrze zdobywa 8 punktów z rzędu (28:17). W drugich 10 minutach wszystko wraca na właściwe tory Walczymy o każdą piłkę, a wchodzący z ławki zawodnicy wnoszą dużo energii i dobrych zagrań. Punktują A.Grocki i B.Sładek, w obronie świetnie spisuje się Ł.Piórkowski zaś na tablicach dominuje D.Czkór. W całej drugiej kwarcie pozwalamy przeciwnikowi na zdobycie zaledwie 3 punktów i na przerwę schodzimy z wynikiem 45:20.
W drugiej części meczu nie ma mowy o rozluźnieniu - konsekwentnie budujemy przewagę. Punktują wszyscy wprowadzani na boisko zawodnicy – D.Sikora spod kosza czy w akcji 2+1 A.Mazur. Przez większość drugiej połowy dobrze grą kieruje R.Koczy. Przyjezdni próbują swoich sił w obronie strefowej jednak i na ten sposób krycia jesteśmy w stanie skutecznie odpowiedzieć.

Podopieczni trenera Łukasza Szymika potrafili wykorzystać przewagę fizyczną pod koszem, trafiać z dystansu (12 trójek) oraz grać szybkim kontratakiem jednak kluczowa okazała się bardzo dobra defensywa. Wszystkim, którzy dopingowali nas w tym meczu serdecznie dziękujemy.

Następny mecz rozegramy we własnej hali 7 listopada z Ofensywą Racibórz. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

MKKS Rybnik - MKS Zabrze 100:49 (28:17, 17:3, 29:15, 26:14)
Punkty dla MKKS Rybnik zdobywali: A.Białdyga 22, R.Koczy 11, E.Tomko 10, B.Sładek 10, A.Grocki 10, T.Tomanek 10, R.Grzybek 7, K.Zieliński 6, Ł.Piórkowski 5, D.Czkór 4, A.Mazur 3, D.Sikora 2.