Miejski Koszykarski Klub Sportowy Rybnik - tradycja zobowiązuje

Maciej Krakowczyk w Śląsku Wrocław

W minionym tygodniu nasz klub doszedł do porozumienia z władzami 17-krotnego Mistrza Polski - zespołu WKS Śląska Wrocław - odnośnie warunków transferu jednego z liderów naszego 3-ligowego zespołu - Macieja Krakowczyka. Tym samym od przyszłego sezonu nasz 19-letni wychowanek będzie występował w rozgrywkach 1 ligi, w których klub z dolnego śląska wystawi swoje rezerwy, złożone z utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż będzie miał możliwość on trenowania z zespołem i zawodnikami z Tauron Basket Ligi. Śląsk zawarł z zawodnikiem 4-letni kontrakt.

Maciej swoją przygodę z koszykówką rozpoczął od zajęć SKS w Szkole Podstawowej nr 32, do której uczęszczał. Jego pierwszym trenerem klubowym był Pan Andrzej Zygmunt. Następnie rozwijał się przechodząc wszystkie etapy szkolenia w MKKS-ie oraz uczęszczając do Gimnazjum Sportowego nr 1 w Rybniku trenując m.in. pod okiem K. Kupczaka oraz G. Adamczyka.

Ogromny wpływ na jego sportową drogę ma fakt, iż brat Macieja - Jakub - również grał w koszykówkę oraz jest trenerem w naszym klubie. Kariera Macieja nabrała szczególnego rozpędu w ostatnich dwóch latach, kiedy to wraz z rozwojem warunków fizycznych nastąpiła poprawa umiejętności, wzrost świadomości i chęci pracy poparta stworzonymi przez klub warunkami w postaci możliwości grania wielu minut i kluczowej roli w aż trzech kategoriach rozgrywkowych tj. w juniorach, juniorach starszych oraz trzeciej lidze.

We wspomnianych sezonach trenerem naszego uzdolnionego oraz pracowitego zawodnika był Łukasz Szymik. Przykład Maćka dowodzi iż, w rozwijaniu talentu najważniejszą sprawą nie jest marka klubu, a przede wszystkim praca nad sobą.

Naszemu zawodnikowi życzymy jak najlepszego rozwinięcia kariery, na miarę swoich wielkich rybnickich poprzedników, wielu sportowych sukcesów oraz obiecujemy, że zawsze będziemy mu MOCNO KIBICOWAĆ. Powodzenia Macieju!

Back to top