Nie dali szans

Mecz rozpoczął się od prowadzenia naszego zespołu po punktach Macieja Krakowczyka. Goście z Jaworzna grali jednak z dużą intensywnością raz po raz penetrując strefę podkoszową co pozwoliło im wyjść na prowadzenie 7:4 i utrzymywać trzypunktową przewagę przez około 2 minuty (do stanu 11:8). Nasi zawodnicy niestety popełniali w początkowym fragmencie meczu także wiele niewiarygodnych i niewymuszonych strat.

Po przerwie na żądanie od około 5 minuty nasi zawodnicy przekonali się, że nie tylko mogą ale i powinni dominować nad rywalem głównie w defensywie , czego między innymi zabrakło w zeszłotygodniowym pojedynku w Gliwicach. Pressing na całym boisku, odcinanie przeciwników od podania na swojej połowie, pomoc przy nielicznych minięciach oraz wywieranie presji i bliskie podchodzenie do rzucających zawodników przynosi korzyści w postaci licznych przechwytów (nawet w wykonaniu najwyższego Rafała Chroboka ) i szybkich punktów z kontrataków (Czech, Kowalski, Tomanek), bloków oraz zbiórek. W nielicznych atakach pozycyjnych za trzy trafia Adam Białdyga lub spod kosza Rafał Chrobok. Wszystko to sprawia, iż do przerwy prowadzimy 19 punktami. Po przerwie obraz gry nie ulega zmianie. Wszyscy zawodnicy Rybnickiego zespołu angażują się w agresywnym stylu obrony co mimo łapanych czasem fauli nie pozwala praktycznie na nic młodym graczom z Jaworzna. W ataku 11 punktów na przełomie 3 i 4 kwarty zdobywa Jacek Sikora, za trzy trafia Jurgaś (MKKS 11 trójek w całym meczu). Nasi zawodnicy nie odpuszczali do samego końca tego spotkania i ostatecznie mecz wygrywamy różnicą aż 49 punktów.

Był to przedostatni mecz naszych seniorów przed własną publicznością w bieżących rozgrywkach, ostatnim natomiast będzie  spotkanie  z MKS Czeladź, które zostanie rozegrane w najbliższy piątek, 14 marca o godzinie 19:15. Już dziś serdecznie zapraszamy.

MKKS Rybnik - MCKiS Jaworzno 94:45 (25:14, 15:7, 32:12, 22:12)
MKKS: Adam Białdyga 24, Rafał Chrobok 18, Maciej Krakowczyk 17, Jacek Sikora 16, Paweł Czech 6, Piotr Kowalski 5, Tomasz Tomanek 5, Beniamin Jurgaś 3, Krzysztof Zarankiewicz 0