Porażka w Rudzie

Niestety nie udał się naszym seniorom wyjazd do walczącej nadal o miejsce w czołowej dwójce Rudy Śląskiej. Nasz po raz kolejny przetrzebiony zespół uległ, mimo obiecującego początku tamtejszej Pogoni 84:55.

Po kilku udanych akcjach z obydwu stron na początku spotkania nieznaczne prowadzenie uzyskali gospodarze. Nasz zespół był jednak w stanie szybko się odbudować za sprawą wszystkich zawodników wyjściowej piątki (Białdyga, Chrobok, Czech, Grocki, Zarankiewicz), którzy solidarnie zdobyli po 2 punkty i wyjść na prowadzenie 15:12, które mogłoby być jeszcze wyższe gdyby wykorzystane zostały wszystkie dobre sytuacje. W drugiej kwarcie górę wzięło doświadczenie gospodarzy oraz dobra dyspozycja strzelecka. W ataku nie jesteśmy w stanie przebić się w strefę podkoszową, a bardzo mocno pilnowany Adam Białdyga nie był w stanie dziś trafiać na dobrym procencie. Po przerwie nasz zespół stawia na obronę strefową, która na jakiś czas przynosi efekty. Stopniowo odrabiamy straty zbliżając się do przeciwnika na 9 oczek. Niestety gospodarze w następnym fragmencie, trochę na życzenie dających się wyciągać zbyt daleko od kosza rybniczan, zdominowali zupełnie strefę podkoszową i stało się jasne, że było to wszystko na co było stać nasz zespół w tym meczu. Mimo nie najgorszego obrazu naszej gry w drugiej połowie zawodnicy z Rudy Śląskiej nie pozwalają zbliżyć się na niebezpieczny dla nich dystans punktowy nieznacznie ale systematycznie powiększając przewagę. W ostatniej odsłonie swoje oczka dokładają walczący ambitnie Tomanek, Jurgaś, Sikora i Kowalski.

Po serii bardzo trudnych spotkań, w których stwierdzając obiektywnie, również w kontekście poważnych kłopotów kadrowych, mieliśmy niewielkie szanse na zwycięstwo. Przed seniorami MKKSu mecze z przeciwnikami sąsiadującymi bądź będącymi niżej w tabeli. Właśnie te pojedynki zadecydują ostatecznie o miejscu w tabeli na zakończenie rozgrywek.

Pogoń Ruda Śląska - MKKS Rybnik 84:55 (15:17, 27:9, 26:19, 16:10) Punkty:
MKKS Rybnik: Paweł Czech 13, Adam Białdyga 10, Rafał Chrobok 8, Artur Grocki 8, Piotr Kowalski 6, Jacek Sikora 3, Beniamin Jurgaś 3, Tomasz Tomanek 2, Krzysztof Zarankiewicz 2.
Pogoń Ruda Śl: najwięcej Mol 14, Wilkin 13, Morawiec 11, Stankala 8,