Racibórz zdeklasowany

Bez większych problemów nasi seniorzy pokonali dziś RKK AZS Racibórz. Już pierwsza kwarta, a nawet pierwsze 3 minuty wygrane 11:0, pokazały, że 2 punkty zostaną w Rybniku. Kibice mogli zobaczyć kilka ciekawych zagrań zarówno w  obronie jaki w ataku i mimo wysokiego prowadzenia mecz mógł się podobać, a na tablicy "pękła" setka. Debiut w I zespole "zaliczył" Edmund Tomko.

Na zakończenie pierwszej rundy, a także w ostatnim meczu w 2013 roku seniorzy MKKSu zmierzyli się z zespołem RKK AZS Racibórz. Mimo tego, iż każdy inny wynik niż zwycięstwo rybniczan mógłby być odbierany jako spora niespodzianka, nasi zawodnicy podeszli do spotkania bardzo poważnie. Od początku spotkania gospodarze zaprezentowali bardzo dobrą defensywę, którą z przeważnie dobrym skutkiem starali się utrzymać przez całe spotkanie. Nasz zespół grał szybko i z reguły skutecznie, a na boisku pokazać się w sporym wymiarze minut mogli wszyscy zawodnicy. Właśnie wspomniane wyżej zaangażowanie należy uznać za największy pozytyw w grze naszego zespołu, co doceniła coraz śmielej kibicująca rybnicka publiczność. Obrona gości skoncentrowana blisko własnego kosza uniemożliwiła w ataku pozycyjnym na zaprezentowanie zbyt wielu efektownych akcji, stworzyła natomiast możliwość do zdobywania punktów, z dystansu co jak wiadomo jest mocną stroną naszego zespołu. Mecz ten z poza wspomnianymi faktami z pewnością nie przejdzie do historii, jednak dla umysłów ścisłych interesujące mogą okazać się następujące liczby:
60 – to przewaga punktów MKKSu, która jest najwyższą w bieżącym sezonie;
13 – to liczba celnych trójek w wykonaniu naszego zespołu w dniu dzisiejszym; 6 – graczy trafiło minimum raz za trzy (Białdyga, Grzybek, Krakowczyk, Tomanek, Chrobok, Jurgaś);
5 - zwycięstwo pod rząd odniósł zespół seniorów MKKS-u;
3 – punkty zdobył rozgrywający Edmund Tomko - były to jego pierwsze oczka wśród seniorów; 12 – tylu zawodników MKKS Rybnik miało wpływ na dzisiejsze wysokie zwycięstwo grając zespołowo, dobrze broniąc oraz walcząc z ogromnym zaangażowaniem przez cały mecz.

Zwycięstwo zapewniło naszej drużynie czwarte miejsce na półmetku rozgrywek co jest z pewnością bardzo dobrym wynikiem, jednak utrzymanie bądź poprawienie go na koniec sezonu będzie niezwykle trudnym zadaniem.

MKKS Rybnik - RKK AZS Racibórz 101:41 (20:5, 24:12, 27:14, 30:12)
MKKS: Adam Białdyga 20, Rafał Chrobok 14, Maciej Krakowczyk 14, Paweł Czech 12, Rafał Grzybek 12, Tomasz Tomanek 7, Piotr Kowalski 6, Beniamin Jurgaś 5, Mateusz Mucha 4, Edmund Tomko 3, Artur Grocki 2, Jacek Sikora 2

Zapraszamy do Galerii zdjęć z tego spotkania.