Miejski Koszykarski Klub Sportowy Rybnik - tradycja zobowiązuje

Wysokie zwycięstwo w Jaworznie

Czwarte wyjazdowe zwycięstwo będące jednocześnie czwartym z rzędu odnieśli dziś zawodnicy MKKS Rybnik. Mimo, iż nasz dzisiejszy przeciwnik nie należy do najbardziej wymagających, doświadczeni poprzednimi trudnymi przeprawami na parkietach rywali nasi gracze przystąpili do niego bardzo skoncentrowani. Zwłaszcza w pierwszej kwarcie nasz zespół prezentował świetną defensywę co przekładało się na liczne kontrataki kończone zazwyczaj przez Macieja Krakowczyka.

W ataku pozycyjnym błyszczał Adam Białdyga trafiając wszystkie swoje cztery próby zza łuku w tej części meczu. W drugiej kwarcie swoje umiejętności strzeleckie potwierdził Beniamin Jurgaś trafiając trzykrotnie za trzy punkty, jednak obrona rybniczan nie była już tak skuteczna, a w szybkim ataku pojawiały się błędy. Punkty zdobywają jeszcze Paweł Czech, Piotr Kowalski oraz coraz pewniej poczynający sobie Jacek Sikora. Wysoka przewaga zdekoncentrowała większość naszych zawodników w związku z czym trzecia kwarta była z pewnością najsłabszą częścią spotkania w wykonaniu naszej drużyny. Wiele akcji kończyło się podaniami w ręce przeciwnika głównie poprzez słabe tempo przeprowadzanych akcji. Ćwiartkę zakończył najwyższy na boisku Rafał Grzybek rzutem … za trzy punkty (w całym meczu MKKS trafił aż 12 krotnie za 3 pkt, przy 11 trafieniach MCKiS). W ostatniej odsłonie nasi gracze ponownie zagrali z zacięciem wyznaczając sobie jako cel przekroczenie granicy 100 zdobytych punktów. Ostatecznie cel ten udało się osiągnąć po punktowym finiszu Sikory, Białdygi, Krakowczyka i Grockiego oraz za pośrednictwem trzech z rzędu asyst, wyróżniającego się wcześniej głównie grą na obu tablicach oraz blokowaniem przeciwników, Tomasza Tomanka.

Ostatni w tym roku oraz pierwszej rundzie rozgrywek mecz odbędzie się w sobotę 21 grudnia o godzinie 17:00 na hali popularnego „Ekonomika”. Zwycięstwo w tym meczu da naszej drużynie czwarte miejsce w tabeli na koniec pierwszej rundy.

MCKiS Jaworzno – MKKS Rybnik 67:102 (11:38, 23:26, 20:14, 13:24)

Punkty dla MKKS zdobywali: Adam Białdyga 32, Maciej Krakowczyk 24, Beniamin Jurgaś 17, Jacek Sikora 9 , Tomasz Tomanek 5, Rafał Grzybek 5, Artur Grocki 4, Piotr Kowalski 4, Paweł Czech 2.

 

Back to top