Poszło łatwo

Na niewielki opór trafili nasi seniorzy w pierwszym spotkaniu play-off. Drużyna ze Strzelc Opolskich przyjeżdżając  7-osobowym składem już przed meczem pokazała, że w spotkaniu z niepokonanymi dotąd rybniczanami nie mają większych szans. I nie mieli.

Dominacja MKKS-u była widoczna od pierwszych minut. Cały mecz na ławce z zawodnikami spędził Łukasz Ochcodek, ktory od dłuższego czasu boryka się z problemami zdrowotnymi. Już w I kwarcie, którą ostatecznie wygraliśmy 31:14 jasne było, że spotkanie będzie dla naszych zawodników „spacerkiem”. Goście mieli problemy z umieszczeniem piłki w koszu nawet z całkiem dogodnych pozycji, co miało przełożenie na liczne kontrataki.  Momentami agresywna obrona na całym boisku sprawiała rywalom wiele problemów a nam dawała okazję do przechwytów i szybkich punktów.  Duży luz w grze naszych koszykarzy sprawiał, że pozwalali oni sobie na więcej niż zwykle prezentując ładne asysty, efektowne podania przez całe boisko czy liczne rzuty za 3 punkty.  Warto dodać, że w całym meczu trafiliśmy 17 „trójek” z czego 8 w II kwarcie.

Ostatnia akcja ustawiona pod najmłodszego na boisku Mateusza Rakszawę nie dała mu - jako jedynemu w tym spotkaniu -  punktów.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę w Strzelcach a ewentualny trzeci mecz - na co się jednak nie zanosi - w niedzielę w hali Ekonomika. Kolejne etapy walki o II ligę zależą od wyników pozostałych spotkań play-off.