• Written by  Stanisław Grabiec

Historyczny medal młodzików starszych

Drużyna Stanisława Grabca odniosła największy sukces w historii klubu zdobywając w Opalenicy brązowy medal Mistrzostw Polski młodzików starszych.

W pierwszym meczu finałów podejmowali Śląsk Wrocław. Pierwsza kwarta to 14 punktowe prowadzenie, w drugiej odsłonie to słabsza gra i na przerwę schodzimy tylko z 9 punktową zaliczką lecz kolejne kwarty to już nasza kontrola. W drugim meczu nasza drużyna spotkała się z Włocławkiem - było to bardzo wyrównane spotkanie lecz to Włocławek wychodzi z niego zwycięsko i zapewnia sobie awans do strefy medalowej. W ostatnim meczu turnieju podejmujemy gospodarzy turnieju - Opalenicę. Zwycięska drużyna z tego spotkania wychodzi do strefy medalowej. Pierwsze dwie kwarty to kosz za kosz. Druga połowa meczu to seryjne trafienia za trzy punkty i nasza przewaga w czwartej kwarcie osiąga 20 punktów i już nam nic nie odbierze pierwszej czwórki turnieju.

W półfinale trafiamy na drużynę z Warszawy do przerwy mamy 1 punktowe prowadzenie lecz po przerwie agresywna obrona przeciwnika doprowadza do licznych strat. Niestety przegrywamy to spotkanie i pozostaje nam walka o trzecie miejsce.

W niedzielę w walce o brąz stajemy na przeciwko Wilkom Morskim ze Szczecina. Pierwsze dwie kwarty to bardzo dobra gra z naszej strony i prowadzimy różnicą 21 punktów, lecz w trzeciej kwarcie to nasi przeciwnicy zmniejszają przewagę do 13 punktów. W czwartej kwarcie wszystko wraca do normy i odnosimy zwycięstwo i zdobywamy brązowy medal!

Wszyscy chłopcy zasługują na słowa uznania bo walczyli o każdą piłkę jak tylko mogli. Dziękujemy rodzicom, bo na każdym meczu był niesamowity doping z ich strony, co na pewno pomogło chłopcom w zdobyciu historycznego medalu. Trenerom pracującym w naszym klubie na czele z "Ojcem Rybnickiej Koszykówki" Andrzejem Zygmuntem, Grzegorzem Adamczykiem, Łukaszem Szymikiem, Jakubowi Krakowczyk oraz prowadzącemu zespół Stanisławowi Grabcowi. Podziękowania należą się także Panu dyrektorowi klubu Piotrowi Majzie, który bardzo pomaga klubowi.

Do piątki turnieju dostał się Kacper Kowalczyk-Kudziarz a wyróżnienie otrzymał kapitan zespołu Kacper Margiciok. Na każdym meczu był obecny trener kadry Polski i powołał na zgrupowanie trzech naszych chłopców Igora Lewandowskiego, Kacpra Kowalczyk-Kudziarz oraz Adriana Fojcika.

Nasi chłopcy są wszyscy uczniami Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 1 w Rybniku.

Śląsk Wrocław - MKKS Rybnik 56:77 (11:25,20:15,15:19,10:18)
Punkty dla MKKS-u zdobywali: Golda 6, Ścieszka 13, Legierski.I 8, Czorny 2, Ośliźlok 6, Kowalczyk-Kudziarz 23(4x3), Kołowrot 0, Margiciok 0, Piotrowski 0, Lewandowski 15(1x3), Legierski.P 4, Fojcik 0, Rzeszut 0, Królikowski 0, Cysarz 0.

MKKS Rybnik - TKM Włocławek 53:57 (18:17,14:20,8:10,13:10)
Punkty dla MKKS-u zdobywali: Golda 0, Ścieszka 0, Legierski.I 7(1x3), Czorny 6, Ośliźlok 2, Kowalczyk-Kudziarz 15(4x3), Kołowrot 0, Margiciok 0, Piotrowski 0, Lewandowski 17(3x3), Legierski.P 2, Fojcik 2, Rzeszut 2, Królikowski 0, Cysarz 0.

Basket Team Opalenica - MKKS Rybnik 38:53 (8:11,12:10,8:15,10:17)
Punkty dla MKKS-u zdobywali: Golda 0, Ścieszka 2, Czorny 2, Ośliźlok 2, Kowalczyk-Kudziarz 29(5x3), Kołowrot 0, Margiciok 0, Piotrowski 0, Lewandowski 7(1x3), Legierski.P 6, Fojcik 2, Rzeszut 0, Królikowski 0, Legierski.I 3(1x3), Cysarz 0.

Półfinał
MKKS Rybnik - MKS Ochota Warszawa 46:67 (11:13,19:16,7:24,9:14)
Punkty dla MKKS-u zdobywali: Golda 1, Ścieszka 8(2x3), Czorny 6, Ośliźlok 6, Kowalczyk-Kudziarz 5, Kołowrot 0, Margiciok 6(1x3), Piotrowski 0, Lewandowski 0, Legierski.P 5, Fojcik 8, Rzeszut 0, Królikowski 0, Legierski.I 1, Cysarz 0.

Mecz o III miejsce
MKKS Rybnik - KK Wilk Morski Szczecin 71:49 (16:12,26:9,13:15,16:13)
Punkty dla MKKS-u zdobywali: Golda 4, Ścieszka 2 , Czorny 2, Ośliźlok 2, Kowalczyk-Kudziarz 19(2x3), Kołowrot 0, Margiciok 5, Piotrowski 0, Lewandowski 25(5x3), Legierski.P 4, Fojcik 2, Rzeszut 0, Królikowski 2, Legierski.I 4, Cysarz 0.