Drugi zespół wygrywa drugi mecz

Nasze rezerwy na własnym boisku podejmowały Strzelce Opolskie. Pierwsza kwarta była bardzo dobra w naszym wykonaniu - wygraliśmy ją 26 punktami trafiając 10 razy za trzy punkty (w całym meczu 19 razy w tym Adam Kuśka 7 trójek). Najsłabsza była czwarta kwarta - przegraliśmy ją 18 punktami. Na szczęście po 3 kwartach nasza przewaga sięgała 31 punktów, co pozwoliło wygrać różnicą 13 punktów.

Read more...

Słaby występ w Żorach

Nasze rezerwy seniorskie wyjeżdzały na mecz do Żor wzmocnieni graczami II ligi. To właśnie oni najbardziej zawiedli bo nie zdołali powalczyć z drużyną z Żor składającą się w 90 procentach z juniorów.

Pierwsza wygrana w III lidze

Nasze rezerwy II ligi wygrały swój pierwszy mecz w III lidze podejmując na własnym boisku Gliwice. Swój debiut na parkietach seniorskim zaliczył Nikodem Sarna rocznik 2002.

Awans do finałów z kompletem zwycięstw

W dzisiejszym ostatnim meczu pięknego koszykarskiego weekendu spod znaku turnieju półfinałowego o wejście do drugiej ligi mężczyzn MKKS Rybnik pokonał MKS Ochota Warszawa 51:42 i z kompletem zwycięstw awansował do finałowych rozgrywek. Mecz był kolejnym dramatycznym thrillerem z happyend'em.

Pierwszy krok do finałów

W swoim pierwszym meczu w turnieju półfinałowym o wejście do drugiej ligi mężczyzn zespół MKKS Rybnik pewnie pokonał UKS Nenufar Kode Ełk 96:59. Mecz od początku przebiegał pod dyktando naszej drużyny, która po pierwsze kwarcie prowadziła 30:8.

Awans do półfinałów z 1 miejsca

W dzisiejszym rewanżowym meczu 3 rundy play off rozgrywek o wejście do 2 ligi mężczyzn zespół MKKS Rybnik pokonał KU AZS PO Opole 65:58 zwyciężając tym samym rywalizację na tym poziomie. W dwumeczu uzyskaliśmy 19 punktową przewagę nad przeciwnikiem.

Horror z happy end'em

W dzisiejszym meczu 2 rundy play off z MKS Start Meble Dobrodzień było wszystko czego może oczekiwać wytrawny kibic basketu. Dla sympatyków MKKS Rybnik najważniejsze jest jednak to, iż nasz zespół zwyciężył 66:62 i odrabiając dwupunktową stratę z pierwszego meczu awansował do finału rozgrywek międzystrefowych co daje nam rozstawienie z minimum drugiego miejsca w turnieju półfinałowym o wejście do drugiej ligi.