• Written by  Jakub Krakowczyk

Udany rewanż z Dąbrową Górniczą

Przy licznie zgromadzonej publiczności w ZSE-U (w tym dużej grupie kibiców z Dąbrowy) pierwszy zespół kadetów MKKS Rybnik odniósł zdecydowane zwycięstwo nad drużyną MKS Dąbrowa Górnicza. Był to udany rewanż za porażkę w pierwszym meczu sezonu.

Już w pierwszej kwarcie nasi chłopcy zaznaczyli swoją dominację na parkiecie (22:4). Różnica punktowa dzieląca obydwie drużyny z minuty na minutę rosła. Godny zauważenia jest fakt, iż nasi koszykarze wygrali wszystkie kwarty. Ostateczny wynik brzmiał 83:42.

Wszyscy chłopcy dobrze wywiązali się z powierzonych im zadań. Jednak aby powiedzieć "bardzo dobrze" potrzeba jeszcze dużo ciężkiej pracy. Cieszy fakt, że w tym meczu Piotrek Kondys zaprezentował próbkę swych możliwości zdobywając 29 punktów.
Kolejny mecz młodzi gracze MKKS-u rozegrają w najbliższy wtorek w Tarnowskich Górach.

MKKS RYBNIK I - MKS DĄBROWA GÓRNICZA 83:42 (22:4, 16:12, 26:13, 19:13)

MKKS RYBNIK: Żak Patryk 4, Krasucki Miłosz 1, Kondys Piotr 29, Kretek Sebastian, Olech Przemysław 2, Student Wojciech (kapitan) 7, Pelc Jakub 6, Carbogno-Barnabe Alex 7, Smyczek Piotr 10, Salamon Adam 2, Sot Oskar 5, Mazur Andrzej 10.