Miejski Koszykarski Klub Sportowy Rybnik - tradycja zobowiązuje

Młodzicy starsi w 1/4 MP

Drużyna młodzików starszych MKKS Rybnik w terminie 26 - 28 kwietnia rozegrała w Radomiu turniej ćwierćfinału Mistrzostw Polski swojej kategorii. Była to pierwsza styczność naszych młodych chłopców z koszykówką na tak wysokim poziomie i o tak wysoką stawkę. Warto zauważyć również, że drużyna rocznika 99 jest jedyną jaka w tym sezonie awansowała do etapu centralnego spośród wszystkich wystawionych do rozgrywek w różnych kategoriach przez MKKS Rybnik.

Pierwszego dnia turnieju przyszło nam zmierzyć się z ŁKS-em Łódź, a mecz ten, który jak się okazało miał ogromne znaczenie dla wymarzonego awansu do półfinału został niestety przegrany. Losy meczu przesądziła druga kwarta przegrana przez graczy z Rybnika 4:15. W drugiej połowie heroiczna pogoń naszej drużyny okazała się nieskuteczna. Pomimo iż udało się zmniejszyć stratę do rywala do 1 pkt to w końcówce Łódź przypieczętowała zwycięstwo wykonując 3 celne rzuty za 3 punkty w ciągu 1 minuty. Dodatkowo przy 4 punktach straty celny rzut za 3 punkty po świetnej akcji Pick and Roll z Szymonem Kukuczką oddał Bartek Kupczak. Jednak sędzia odgwizdał Szymonowi ruchomą zasłonę. Sytuacja ta miała miejsce na 90 sekund do końca meczu.
Najlepiej w tym meczu zaprezentowali się Szymon Kukuczka, a także Maciek Kosiorowski, Michał Drybański, Przemek Krawiec i Bartek Kupczak.

MKKS Rybnik - ŁKS Łódź 51 : 62 (12:15, 4:15, 20:12, 15:20)
MKKS Rybnik: Koch Mateusz, Krzystała Paweł, Grzybczyk Jan, Kosiorowski Maciej 12, Kupczak Bartosz 6, Krawiec Przemysław 6, Zoń Karol 2, Twaróg Jakub, Kukuczka Szymon 10, Drybański Michał (kapitan) 11, Stróżczyk Jakub 4, Kajzerek Paweł

W sobotę nasza drużyna rozegrała mecz z faworyzowanym gospodarzem - drużyną MKS Piotrówka Radom. Jest to zespół należący do krajowej elity w tym roczniku. Pomimo iż ostateczny wynik tego nie pokazuje był to mecz w którym MKKS Rybnik napędził dużo strachu rywalom. Zwłaszcza w pierwszej kwarcie pokazaliśmy że jesteśmy w stanie grać jak równy z równym z chłopcami z Radomia. Ostatecznie pierwsza część gry zakończyła się przy wyniku 15:15, a przez długi fragment tej kwarty to nasi chłopcy prowadzili, a najlepiej grał Michał Drybański. Druga kwarta rozpoczęła się od celnego rzutu za 3 pkt Barta Kupczaka, jednak ostatecznie to Radom wygrał ją w stosunku 35:13. Druga połowa była czasem kiedy to w naszym składzie nastąpiła większa rotacja graczy. Trzeba jednak podkreślić bardzo dobrą grę w tym meczu naszego najwyższego gracza - Przemka Krawca, na którego sposobu nie umieli znaleźć w obronie kolejni rywale.

MKKS Rybnik - MKS Piotrówka Radom 54 : 101 (15:15, 13:35, 16:25, 10:26)
MKKS Rybnik: Grzybczyk Jan, Krzystała Paweł, Kosiorowski Maciej 4, Kupczak Bartosz 7, Krawiec Przemysław 15, Zoń Karol 4, Twaróg Jakub 6, Kukuczka Szymon 4, Drybański Michał (kapitan) 9, Stróżczyk Jakub 3, Kajzerek Paweł, Koch Mateusz 2.

W niedzielę na zakończenie turnieju MKKS Rybnik odniósł zwycięstwo z drużyną UKS Regis Wieliczka. Niestety było to jedynie zwycięstwo symboliczne, gdyż zmierzyły się drużyny nie majace szans na awans do dalszego etapu rozgrywek. W tym meczu zdecydowanie najjaśniejszym punktem naszej drużyny był Maciek Kosiorowski, który zdobył 18 punktów. Pochwalić należy także Kubę Twaroga, który jako rok młodszy gracz zdobył 9 punktów. W końcówce meczu gdy rywal próbował jeszcze wyszarpać naszym graczom zwycięstwo Michał Drybański trafił ważną trójkę i rzut z półdystansu tym samym zapewniając nam końcowy sukces. Warte zauważenia jest także 14 zbiórek Przemka Krawca.

MKKS Rybnik - UKS Regis Wieliczka 64 : 54 (14:11, 24:11, 12:13, 14:19)
MKKS Rybnik: Kupczak Bartosz 3, Koch Mateusz 7, Krzystała Paweł, Grzybczyk Jan, Kosiorowski Maciej 18, Krawiec Przemysław 4, Zoń Karol 4, Twaróg Jakub 9, Kukucza Szymon 5, Drybański Michał (kapitan) 8, Stróżczyk Jakub 4, Kajzerek Paweł

Cieszy fakt, że nasi gracze nie ustępowali przeciwnikom pod względem technicznym, a wręcz mieli w tym względzie przewagę nad swymi rywalami. Jednak było widać różnice w motoryce zawodników MKKS i drużyn przeciwnych. Nasz zespół trenujący na niewielkiej hali MOSIR Rybnik po zderzeniu z ogromnym obiektem w Radomiu stał się bezradny wobec rywali, którzy tempem gry i przestrzenią na boisku wytrącili nam z rąk wszelkie argumenty. Bardzo dużo o naszej grze mówi również wynik mierzony do 5 minuty kwarty. W tym wskaźniku nasi gracze byli lepsi od rywali w większości kwart na turnieju. Dopiero gdy nasi chłopcy tracili siły przeciwnik bezlitośnie nas punktował. Na wyróżnienie po turnieju najbardziej zasługują: Maciek Kosiorowski, Szymon Kukuczka i Przemek Krawiec.

Teraz przed naszą drużyną czas na spokojny trening, do którego włączone zostanie więcej elementów lekkoatletycznych, gimnastycznych, koordynacyjnych oraz innych gier zespołowych, będzie też czas bardziej zindywidualizowane treningi. W tym czasie wrócimy także do podstaw techniki koszykarskiego rzemiosła. Na pewno nie będzie to czas stracony dla naszych zdolnych chłopców, którzy już stawiają sobie cele na rozgrywki kadetów, gdy za dwa sezony będą rocznikiem wiodącym w tej kategorii wiekowej.

Back to top