Miejski Koszykarski Klub Sportowy Rybnik - tradycja zobowiązuje

Młodzicy starsi z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Drużyna młodzików starszych prowadzona przez trenera Stanisława Grabca odniosła największy sukces w historii klubu. Po dobrych występach w turniejach ćwierćfinałowym i półfinałowym w rozgrywanym w Opalenicy turnieju finałowym w dniu dzisiejszym pewnie pokonali Wilki Morskie Szczecin zapewniając miejsce na najniższym stopniu podium Mistrzostw Polski. 

W 20-letniej historii klubu bardzo dobre występy w turniejach finałowych grup młodzieżowych Mistrzostw Polski notowały roczniki 1985, 1986 oraz 1997. Zajmowały one w przeszłości szóste i siódme miejsca. Nasi młodzicy starsi (rocznik 2003-2004) nawiązali do sukcesów klas sportowych prowadzonych przez nasz klub w Gimnazjum nr 1, których uczniowie w przeszłości wielokrotnie zdobywali medale Mistrzostw Polski. 

Brązowy medal Mistrzostw Polski młodzików starszych 2017 wywalczyli: Kacper Kowalczyk-Kudziarz, Igor Lewandowski, Igor Legierski, Franciszek Ośliźlok, Maciej Golda, Patryk Legierski, Adrian Fojcik, Adrian Ścieszka, Kacper Margiciok, Kamil Królikowski, Karol Piotrowski, Paweł Rzeszut, Seweryn Cysarz, Jan Czorny, Sebastian Kołowrot.

Nasza drużyna jako drugi zespół strefy śląsko-opolskiej na turniej ćwierćfinałowy udała się do Włocławka, gdzie z kompletem zwycięstw z I miejsca awansowała do półfinału. W Ostrowie zajęła II miejsce, co pozwoliło jej awansować do finałów.

Wyniki MKKS-u Rybnik w turnieju finałowym w Opalenicy:

Mecze w grupie:
Exact Systems Śląsk Wrocław - MKKS Rybnik 56:77 - zobacz nagranie video tego spotkania, statystyki

MKKS Rybnik - TKM Włocławek 53:57 - zobacz nagranie video tego spotkania, statystyki

Basket Team Opalenica - MKKS Rybnik 38:53 - zobacz nagranie video tego spotkania, statystyki

półfinał:
MKKS Rybnik - MKS Ochota Warszawa 46:67 - zobacz nagranie video tego spotkania, statystyki

mecz o III miejsce:
MKKS Rybnik - Wilki Morskie Szczecin 71:49 - zobacz nagranie video tego spotkania, statystyki

Back to top