• Written by  Stanisław Grabiec

Młodzicy starsi 2 siłą na Śląsku

W ostatnim meczu ligi śląskiej młodzików starszych podejmowali drużynę z Dąbrowy Górniczej. Było to spotkanie o drugie miejsce ligi śląskiej.

Początek to nasza dobra obrona i niezła gra w ataku i po pierwszej kwarcie prowadzimy różnicą 10 punktów. Druga kwarta to znowu nasza dobra obrona i do przewagi dokładamy kolejne osiem punktów więc do przerwy prowadzimy 18 punktami. Po przerwie mogliśmy odskoczyć przeciwnikowi na co najmniej 30 punktów ale liczne straty z naszej strony i niewykorzystane kontry prowadzą do tego, że wygrywamy 23 punktami ale zwycięstwo mogło być dużo większe.

Teraz przygotowujemy się do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski które odbędą się 12-14 maja . Nie znamy jeszcze lokalizacji - po świętach nastąpi losowanie grup Ćwierćfinałowych.

MKKS Rybnik-MKS Dąbrowa Górnicza 69:46 (16:6,19:11,18:14,16:15)
Punkty dla MKKS-u zdobywali: Golda 5, Ścieszka 8, Legierski.I 6 (1x3), Czorny 2, Ośliźlok 9, Kowalczyk-Kudziarz 9, Kołowrot 2, Margiciok 8, Piotrowski 0, Lewandowski 14 (2x3), Legierski.P 0, Fojcik 6, Rzeszut 0, Królikowski 0.
Najwięcej dla MKS Dąbrowa Górnicza zdobyli: Dziedzic 21, Szarzycki 8.