• Written by  Stanisław Grabiec

Zwycięstwo nad liderem

W poniedziałek nasi młodzicy starsi na własnym boisku podejmowali drużynę z Bytomia - lidera rozgrywek MU-14. W pierwszym meczu w Bytomiu przegrali różnicą 15 punktów i bili żądni rewanżu.

Pierwsza kwarta była dla nas wygrywany różnicą 7 punktów; w drugiej dokładamy 9 i prowadzimy różnicą 16 punktów  - tyle ile trzeba było wygrać a przewaga sięgała już 19 punktów. W drugiej połowie dużo prostych błędów z naszej strony, niewykorzystanie kontr oraz duża liczba strat i wygrywany różnicą 8 punktów. W tym dniu było nas stać na pokonanie Bytomia większą różnicą punktów.

MKKS Rybnik-UKS MOSM Bytom 55:47 (15:8,20:11,11:14,9:14)

Punkty dla MKKS-u zdobywali: Lewandowski 22(3x3), Ośliźlok 1, Czorny 0, Margiciok 4, Fojcik 2, Ścieszka 1, Cechowich 2, Legierski.I 5(1x3), Kołowrot 0, Golda 0, Legierski.P 6, Kowalczyk-Kudziarz 10, Rzeszut 2.

Najwięcej dla MOSM Bytom zdobywali: Krzych 11, Michalski 9.