Miejski Koszykarski Klub Sportowy Rybnik - tradycja zobowiązuje

  • Written by  Stanisław Grabiec

MKKS najlepszy na Śląsku

Został rozegrany ostatni w tym sezonie turniej minikoszykówki o miejsca medalowe 1-3 w ramach rozgrywek o Puchar Śląska. Rybniczanie po rundzie zasadniczej bez porażki zajmowli pierwsze miejsce. O medale nasi chłopcy walczyli z Żorami oraz Tychami. W pierwszym meczu turnieju nasi chłopcy zmierzyli się z Żorami.

W I połowie rybniczanie uzyskali przewagę 19 punktów i w następnych kwartach kontrolowali przebieg meczu wygrywając go 16 punktami. W drugim meczu nasi chłopcy zmierzyli się z Tychami przebieg meczu był bardzo podobny jak pierwszego - w pierwszej połowie 20 punktowa przewaga i kontrolowanie w następnych kwartach. Tymi dwoma zwycięstwami przypieczętowali Mistrzostwo Śląska w Minikoszykówce. Drugie miejsce dla Żor, które po bardzo równym spotkaniu pokonali Tychy różnicą 9 punktów i tym samym brąz dla tyszan.

Wyniki turnieju:
MKKS I Rybnik - ŻAK Żory 50-34 (14:4,15:6,12:10,9:14)
Punkty dla zespołu MKKS I Rybnik zdobywali: Ścieszka 1, Margiciok 6, Lewandowski 7, Golda 0, Kowalczyk-Kudziarz 16, Słomka 5, Ośliźlok 7, Legierski Igor 6, Legierski Patryk 2, Królikowski 0, Rzeszut 0, Kowalczyk Jakub 0, Dudzik 0, Piotrowski 0.

ŻAK Żory - MOSM Tychy I 41-32 (4:7,11:11,10:2,16:12)

MKKS I Rybnik - MOSM Tychy I 53-32 (13:4,13:2,21:10,6:16)
Punkty dla zespołu MKKS I Rybnik zdobywali: Ścieszka 12, Margiciok 2, Lewandowski 15, Golda 2, Kowalczyk-Kudziarz 10, Słomka 2, Ośliźlok 2, Legierski Igor 2, Legierski Patryk 2, Królikowski 0, Rzeszut 3, Kowalczyk Jakub 0, Dudzik 0, Piotrowski 1.

MKKS Rybnik prowadzi przez cały czas nabór chłopców do koszykówki, wysokich i sprawnych. Chłopcy, którzy wygrali Mistrzostwo Śląska w minikoszykówce są wyselekcjonowani z pośród 12 podstawówek, które ściśle współpracują z klubem w programie "Basketmani". Program jest finansowany ze środków Urządu Miasta Rybnika, polega on na prowadzeniu zajęć oraz uczestnictwie szkół podstawowych w turniejach, które organizuje "Ojciec Rybnickiej Koszykówki" trener Andrzej Zygmunt. Trenerzy młodzieżowi czyli Grzegorz Adamczyk, Jakub Krakowczyk oraz Stanisław Grabiec naszego klubu przyjeżdżając na turnieje zachecają chłopców do podjęcia treningów w naszym klubie.

Chłopcy którzy wywalczyli Mistrzostwo Śląska uczęszczają do szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 11 w Rybniku to zawodnicy: Igor Legierski, Patryk Legierski - nauczyciel w-f Sebastian Kłosok; Szkoła Podstawowa nr 6 w Rybniku to: Ośliźlok Franek, Golda Maciej - nauczyciel w-f Iwona Szczepaniak; Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 10 w Rybniku (byłe SP 2) to zawodnicy: Lewandowski Igor, Ścieszka Adrian, Słomka Szymon, Kowalczyk Jakub, Piotrowski Karol - nauczyciel w-f Iwona Szymik; Szkoła Podstawowa nr 5 w Rybniku to zawodnicy: Margiciok Kacper, Tobiczyk Patryk, Rzeszut Paweł - nauczyciel w-f Adam Blaut; (w szkołach SP 2 i 5 klub MKKS Rybnik posiada klasy sportowe), Szkoła Podstawowa nr 15 w Rybniku to Kowalczyk-Kudziarz Kacper nauczyciel w-f - Ela Kazimierczak; Szkoła Podstawowa w Gaszowicach to: Dudzik Maciej - nauczyciel w-f Łukasz Wojaczek; Szkoła Podstawowa nr 16 w Rybniku to: Królikowski Kamil - nauczyciel w-f Michał Bober.

Chłopcy na codzień trenują na sali Mosiru w Rybniku pod okiem trenera Stanisława Grabca. Sukces ten zawdzięczamy dzięki dobrej współpracy z wyżej wymienionymi szkołami oraz nauczycielami wychowania fizycznego, dobrej pracy trenerów i wsparcia finansowego Urzędu Miasta Rybnik.
Klub prowadzi cały czas nabór wysokich uzdolnionych ruchowo dzieci z roczników 2002-2006. Chętni mogą się zgłosić od poniedziałku do czwartku na salę MOSiRu w Rybniku przy ul. Powstańców 40 w godzinach 15.30-17.00, gdzie są prowadzone treningi. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do naszej Galerii zdjęć z tej imprezy.

Back to top