Miejski Koszykarski Klub Sportowy Rybnik - tradycja zobowiązuje

  • Written by  Stanisław Grabiec

Wieliczka Cup 2015 dla Rybnika

W grupie rybniczanie w pierwszym meczu spotkali się z Warszawą po słabym początku i słabszej grze z naszej strony w końcówce przegrywany 4 punktami. W drugim meczu w piątek rybniczanie w grupie rozegrali z Jelenią Górą i w tym meczu rozgramiają rywali 40 punktami. Następny dziń rozpoczynamy od wysokiej wygranej z Cracowią Kraków i rybniczanie awansują do walki o miejsca 1-6 z drugiego miejsca w grupie.

W następnej rundzie turnieju trafiliśmy na mistrzów dwóch pozostałych grup Śląsk Wrocław i Dąbrowe Górniczą, ze Śląskiem rybniczanie wygrali 15 punktami a z Dąbrową Górniczą rozegrali najlepszy mecz w turnieju ponieważ każdy z zawodników zapunktował oraz dużo wniusł na plac gry w tym meczu rybniczanie wygrywają różnicą 40 punktów i tym samy zapewnili sobie niedzielny finał turnieju i rewanż za pierwszą poraszke w grupie z Warszawą. W meczu finałowym to Rybniczanie odskoczyli szybko na 10 punktów i powiększali swoją przewage wygrywają ostatecznie różnicą 20 punktów i tym samy wygrywają cały turniej.

Nasi zawodnicy dostali liczne wyróżnienia MVP turnieju otrzymał Patryk Legierski. Do najlepszej piątki został wybrany Kacper Kowalczyk-Kudziarz a wyróżnienie trenera otrzymał Igor lewandowski.

Nasza drużyna występowała w następującym składzie: Margiciok Kacper, Legierski Igor, Legierski Patryk, Królikowski Kamil, Tobiczyk Patryk, Kołowrot Sebastian (rocznik 2004), Cysarz Seweryn (rocznik 2004), Ośliźlk Franek, Lewandowski Igor, Kowalczyk-Kudziarz Kacper, Piotrowski Karol.
Z powodu choroby oraz kontuzji na turniej nie pojechali Ścieszka Adrian, Golda Maciek, Rzeszut Paweł, Słomka Szymon, Kowalczyk Kuba, Dudzik Maciej.

GRUPA A
Regis Wieliczka - Ósemka Wejherowo 42 : 27
Śląsk Wrocław - UKS Komorów 71 : 23
Regis Wieliczka - UKS Komorów 40 : 17
Śląsk Wrocław - Ósemka Wejherowo 65 : 30
UKS Komorów - Ósemka Wejherowo 14 : 40
Regis Wieliczka - Śląsk Wrocław 62 : 67 po dogrywce

1 ŚLĄSK Wrocław 6 pkt.
2 UKS REGIS Wieliczka 5 pkt.
3 Ósemka Wejherowo 4 pkt.
4 UKS Komorów 3 pkt

GRUPA B
Cracovia Kraków - Sudety 35 : 36
MKKS Rybnik - Ochota Warszawa 30 : 34
Cracovia Kraków - Ochota Warszawa 22 : 32
MKKS RYBNIK - Sudety Jelenia G 72 : 32
Cracovia Kraków - MKKS Rybnik 30 : 61
Sudety - Ochota Warszawa 23 : 45

1 Ochota Warszawa 6 pkt.
2 MKKS Rybnik 5 pkt.
3 Sudety Jelenia Góra 4 pkt.
4 Cracovia Kraków 3 pkt

GRUPA C
Wisła Kraków - MKS Dąbrowa G. 36 : 55
MKS Grójec - WKK Wrocław 39 : 14
Wisła Kraków - WKK Wrocław 39 : 30
MKS Grójec - MKS Dąbrowa G. 34 : 49
WKK Wrocław - MKS Dąbrowa G. 30 : 52
Wisła Kraków - MKS Grójec 39 : 45

1 MKS Dąbrowa Górnicza 6 pkt
3 MKS Grójec 5 pkt.
2 WISŁA Kraków 4 pkt
4 WKK Wrocław 3 pkt.

SOBOTA PLAY-OFF miejsca I-VI GRUPY D i E GRUPA D
Śląsk - MKKS Rybnik 51 : 66
MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk 49 : 39
MKKS Rybnik - MKS Dąbrowa Górnicza 74 : 33

1 MKKS Rybnik 4 pkt.
2 MKS Dąbrowa Górnicza 3 pkt.
3 Śląsk Wrocław 2 pkt.

GRUPA E
MKS Regis - Ochota Warszawa 33 : 42
MKS Grójec - Regis 51 : 32
MKS Grójec - MKS Ochota Warszawa 18 : 31

1 Ochota Wraszawa 4 pkt.
2 MKS Grójec 3 pkt
3 UKS Regis Wieliczka 2 pkt.

SOBOTA PLAY-OFF miejsca VII-XII Grupy F i G
GRUPA F
Cracovia - Wejherowo 26 : 25
Cracovia - Wisła 24 : 46
Wejherowo - Wisła 32 : 50

1 Wisła Kraków 2 mecz 4 pkt.
2 Cracovia Kraków 2 mecz 3 pkt.
3 Ósemka Wejherowa 2 mecz 2 pkt.

GRUPA G
Komorów - Sudety 31 : 57
Komorów - WKK 22 : 49
WKK Wrocław - Sudety 37 :42

1 Sudety Jelenia Góra 2 mecz 4 pkt.
2 WKK Wrocław 2 mecz 3 pkt.
3 UKS Komorów 2 mecz 2 pkt.

mecz o XI miejsce: Ósemka Wejherowo - UKS Komorów 40 : 16
mecz o IX miejsce: WKK Wrocław - Cracovia Kraków 40 : 32
mecz o VII miejsce: Wisła Kraków - Sudety Jelenia Góra 62 : 38
mecz o V miejsce: Śląsk Wrocław - Regis Wieliczka 43 : 39
mecz o III miejsce: MKS Dąbrowa Górnicza - MKS Grójec 45 : 30
FINAŁ: MKKS Rybnik - MKS Ochota Warszawa 56 : 36

Najlepsi strzelcy turnieju:
1 Aleksander Dziekański 128 pkt - MKS Dąbrowa Górnicza
2 Aleksander Busz 92 pkt. - Regis Wieliczka
3 Kacper Kowalczyk 75 pkt. - MKKS Rybnik
4 Igor Lewandowski 64 pkt. - MKKS Rybnik
5 Alan Wilkowski 64 pkt. - MKS Ochota Warszawa

KLASYFIKACJA KOŃCOWA / Wyróżnienie trenera
1 MKKS Rybnik - Igor Lewandowski
2 MKS Ochota Warszawa - Alan Wilkowski
3 MKS Dąbrowa Górnicza - Przemysław Paduch
4 MKS Grójec - Bartosz Stępień
5 WKS Śląsk Wrocław - Wojciech Siembiga
6 UKS Regis Wieliczka - Aleksander Busz
7 Wisła Kraków - Olivier Niedzielski
8 Sudety Jelenia Góra - Miłosz Halicki
9 Cracovia Kraków - Jagaciak Filip
10 WKK Wrocław - Kamil Kaczor
11 Osemka Wejherowo - Szymon Dziewior
12 UKS Komorów - Filip Bartek

MVP Turnieju: Patryk Legierski - MKKS Rybnik

Back to top