Miejski Koszykarski Klub Sportowy Rybnik - tradycja zobowiązuje

  • Written by  Jakub Krakowczyk

Gimnazjaliści w formie

W minionym tygodniu nasi gimnazjaliści rozegrali aż 4 mecze. Co ważne wszystkie z nich zakończyły się zwycięstwami graczy z logo MKKS-u RYBNIK na piersi. Dwa razy zwyciężyli młodzicy starsi, którzy zapewnili sobie minimum 3 miejsce w województwie, a ciągle mają szansę nawet na Mistrzostwo Śląska. Dwie wygrane dołożyli też kadeci, którzy dzięki dwóm wiktorią umocnili się na 3 miejscu w strefie śląsko-opolskiej. W kolejnych ciężkich meczach mają szansę na wywalczenie nawet 2 miejsca na koniec rozgrywek.

Zwycięską serię rozpoczęli już w poniedziałek młodzicy starsi. I to w jakim stylu! Na własnym boisku pokonali rywala z Pawłowic. O tym zwycięstwie pisaliśmy już na naszej stronie klubowej, jednak jego prestiż jest naprawdę dużej wagi.

MKKS RYBNIK - UKS WOJAN PAWŁOWICE 69:48 (32:17, 14:12, 12:12, 11:7)
MKKS RYBNIK: Pachowicz Dawid 13, Kubina Krzysztof 2, Sikora Jakub 3, Solarz Mariusz, Chrost Paweł 2, Grabowski Paweł 10, Gatnarczyk Konrad 9, Waszyński Bartłomiej, Trawczyński Michał 1, Kiełbasa Andrzej 14, Rakszawa Mateusz 11, Cieślik Dawid 4.

Kolejne zwycięstwo naszych drużyn to wygrana kadetów nad MKS Dąbrowa Górnicza. Wygrana cieszy tym bardziej, iż w wyjazdowym pojedynku nasi chłopcy musieli przełknąć gorzki smak przegranej. W tym meczu zwycięstwo również nie przyszło łatwo. Dość powiedzieć, że dąbrowianie byli lepsi do połowy. Goście przeważali również po 3 kwartach i gdy wydawało się, że ponownie rywal okaże się być mocniejszy coś się zmieniło. W zespół jakby wstąpił nowy duch. Wygrana 4 kwarta i to aż 25:5 pozwoliła na ostateczną wygraną 73:63. Czemu nie potrafiliśmy tak grać przez pierwsze 3 kwarty? Na te pytanie chyba nikt nie zna odpowiedzi.

MKKS RYBNIK - MKS Dąbrowa Górnicza 73:63 (12:11, 17:26, 19:21, 25:5)
MKKS RYBNIK: Kajzerek Paweł, Stróżczyk Jakub, Kuśka Adam 3, Kokoszek Patryk, Kosiorowski Maciej 5, Twaróg Jakub 10, Stachowicz Maciej 7, Zoń Karol, Wyrobek Michał 8, Kukuczka Szymon 4, Drybański Michał 24, Koch Mateusz 12.

Następną przeprawą jaka czekała na drodze MKKS-u Rybnik to wyjazdowy mecz do Bytomia w kategorii młodzików starszych. Od początku było wiadomo, iż zwycięstwo gwarantuje nam minimum 3 miejsce w lidze, a Bytomiowi ewentualna porażka zamyka już drogę do etapu centralnego rozgrywek. Stawka meczu momentami chyba paraliżowała nasz zespół, który momentami nie potrafił grać swojej ulubionej koszykówki i dostosowywał się do stylu rywala, który dominował przede wszystkim wzrostem i siłą fizyczną. Jednak z czasem MKKS odrobił straty i budował nad rywalem bufor bezpiecznej przewagi. Kilka minut przed końcem było czuć, iż tego dnia Bytom już nam zwycięstwo nie odbierze. Ostateczne zwyciężyliśmy 58:51.

MKKS RYBNIK - UKS MOSM BYTOM 58:51 (11:13, 14:10, 22:15, 15:12)
MKKS RYBNIK: Pachowicz Dawid 11, Majewski Kacper, Solarz Mariusz, Chrost Paweł, Grabowski Paweł 2, Zygmunt Jakub, Kubina Krzysztof 3, Rakszawa Mateusz 9, Cieślik Dawid, Gatnarczyk Konrad 11, Kiełbasa Andrzej 22, Sikora Jakub.

Cały tydzień zakończył się w Strzelcach Opolskich, gdzie na mecz wybrali się nasi kadeci. Strzelce to niewygodny rywal, który w tym roku wygrał już z niejedną mocną drużyną. Nasza drużyna w pierwszym meczu na własnym parkiecie pokonała rywala różnicą 20 punktów. W tym kontekście wynik w wyjazdowej potyczce wydawał się być zagrożony. Jednak tego nasze chłopaki były we wspaniałej dyspozycji. Już w pierwszej kwarcie drużyna MKKS-u osiągnęła przewagę 29:12. Kolejne kwarty również padały łupem koszykarzy z Rybnika. Jedynie druga część meczu to okres wyrównanej gry, w pozostałych częściach na boisku dominował jeden zespół - rybnicki MKKS.

MKKS RYBNIK - MKS Strzelce Opolskie 97:62 (29:12, 20:19, 27:14, 21:17)
MKKS RYBNIK: Kajzerek Paweł, Stróżczyk Jakub 8, Kuśka Adam 5, Kokoszek Patryk 6, Kosiorowski Maciej 8, Twaróg Jakub 12, Stachowicz Maciej 2, Zoń Karol 4, Wyrobek Michał 8, Kukuczka Szymon 7, Drybański Michał 16, Koch Mateusz 21.

Back to top