Miejski Koszykarski Klub Sportowy Rybnik - tradycja zobowiązuje

Emocje do końca Featured

Obiecywaliśmy emocje i walkę? Chyba nam się udało dotrzymać słowa! :-) po horrorze mamy szóstą wygraną w sezonie! W sobotę 80:79 pokonaliśmy Pogoń Rudę Śląską!

"Andrzejkowy" mecz rozpoczął się od kwarty marzenia w wykonaniu naszego zespołu. W ofensywie wpadało niemal wszystko (m.in. cztery trójki w tym dwie Tomasza Czajkowskiego), a dzięki serii punktowej 16:0 objęliśmy prowadzenie 31:16.
Z początkiem drugiej ćwiartki nasi rywale zabrali się do odrabiania strat. Agresywny i aktywny był przede wszystkim Mateusz Pawlik. Na szczęście po naszej stronie swój prywatny koncert rozgrywał Łukasz Ochodek. To w dużej mierze dzięki jego skuteczności przed przerwą MKKS miał 12 punktów zaliczki.
Po zmianie stron gracze Pogoni rzucili wszyscy co mieli na szalę. Agresywna defensywa na całym boisku wymusiła kilka błędów naszego zespołu, a to miało odzwierciedlenie na tablicy wyników. Na decydujące minuty obie drużyny wychodziły przy różnicy zaledwie jednego rzutu. Na szczęście z powróciła skuteczność rzutów zza łuku. Trójkami popisali się Adam Białdyga i Marek Sidor. Po rzucie tego drugiego MKKS prowadził w 38 minucie 79:69. Niestety na własne życzenie nasi gracze zafundowali sobie horror.
Kilka strat i niepotrzebnych fauli sprawiło, że na pół minuty przed końcem było 80:79. Na nieszczęście swój rzut spudłował Ochodek, a rywale mieli 10 sekund na przeprowadzenie akcji na zwycięstwo. Akcja jednak punktów nie przyniosła, a oznaczało to ni mniej ni więcej tyle, że MKKS Rybnik wygrał swój szósty mecz w sezonie!

25 punktów Ochodka, 16 oczek i tyle samo zbiórek Czajkowskiego, heroiczna walka w defensywie Sidora czy najlepszy mecz w sezonie Edmunda Tomko - to tylko kilka części, który złożyły się na ten triumf.

MKKS Rybnik - Pogoń Ruda Śląska 80:79 (31:16, 18:21, 12:21, 19:21)
Punkty dla MKKS-u: Łukasz Ochodek 25, Tomasz Czajkowski 16 (16 zb), Adam Białdyga 11, Krzysztof Zieliński 10, Edmund Tomko 9, Marek Sidor 6, Rafał Grzybek 2, Rafał Koczy 1, Tomasz Tomanek 0.

Zapraszamy do Galerii zdjęć z tego spotkania

Last modified onśroda, 15 luty 2017 19:55
More in this category: « Trzecia wygrana z rzędu
  • 1
  • 2
Prev Next

Rozgrywki młodzieżowe

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next
Back to top